Statističko natjecanje

Učenici naše škole i ove  su godine sudjelovali u nacionalnoj fazi  Europskog statističkog  natjecanja. Nakon održanog prvog kruga natjecanja čak 3 ekipe naše škole plasirale su se u 2.krug.

Ekipa iz 3.a (KOMAE3) Matea Brković, Ema Zetica i Korina Žučko) zauzela je 7.mjesto , ekipa iz 4.a Sara Međaković, Lucija Veljača i Hana Vukošić Derežić (ZMAJEVI4) je na 8.mjestu a ekipa iz 4.b(JUAN2) Luka Koščević i Franjo Lukinović  na 11.mjestu. Mentor navedenim ekipama je prof. Anđele Kosovec .

U prvom krugu natjecanja  iz naše škole sudjelovala je  još  ekipa iz   3.d Ema i Ana Hasan s mentorom prof. Sinišom Vodopijom

Natjecanje organizira Eurostat u suradnji s Hrvatskim državnim zavodom za statistiku  s ciljem poticanja znatiželje , interesa  i  snalažljivosti srednjoškolaca  pri pretraživanju , razumijevanju  i primjeni  stečenog statističkog znanja.

Posebna vrijednost ovog natjecanja je u tome da potiče timski rad i suradnju u ostvarivanju zajedničkih ciljeva na putu prema uspjehu. Nadamo se uspjehu u 2.krugu i vrijednom nagradama sponzora.

objavio: Iva Ipšin   datum: 10. 2. 2020.