Projekt mRAK, travanj 2021.g.

Projekt mRAK je dugogodišnji projekt CroMSIC-a (Međunarodne udruge studenata medicine Hrvatska)  koji se bavi prevencijom najčešćih oblika tumora, s posebnim naglaskom na karcinome i bolesti uzrokovane HPV-om te cijepljenje protiv HPV-a. Vođeni željom za podizanjem svijesti o ovoj važnoj javnozdravstvenoj temi koja je neizbježan aspekt edukacije mladih u interesu njihovog zdravlja, ali i zdravlja njima bliskih ljudi, u našoj su školi održane edukativne online radionice s učenicima ukupno 7 razrednih odjela (3.a, 3.b, 3.c, 2.c, 3.d, 3.i, 3.g).

Sama radionica trajala je 1 školski sat, a provodili su je studenti medicine koji su za tu svrhu prošli posebnu edukaciju.

Ovaj projekt provodi se u partnerstvu s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo uz odobrenje Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske te uz podršku Nastavnog zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar.

Više o projektu pročitajte na https://cromsic.hr/hr/projekti/scoph-2hr/mrak/

Izvor: Ana Zoger

objavio: Iva Ipšin   datum: 3. 5. 2021.