Obavijest o izdavanju potvrda za učenike

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Na poveznici https://potvrde.skole.hr/login možete se prijaviti svojim AAI identitetom (učenici – podaci kojima ulazite u e-Dnevnik) ili svojim pristupnim podacima u sustavu e-Građani (preko Fine, bankovnih tokena i sl., razine barem 3 – roditelji) i ispisati digitalnu potvrdu o školovanju. (nastavak pod opširnije..)

U padajućem izborniku moguće je izabrati svrhu potvrde.

Potvrde koje su izdane putem toga portala zamjenjuju u potpunosti potvrdu iz škole u svim pravnim poslovima, pa više nije potrebno dolaziti po potvrdu u tajništvo škole te se potvrde mogu spremiti na računalo, slati ili ispisivati, ovisno o potrebama.

Sustav za izdavanje potvrda podatke o učenicima preuzima iz baze podataka e-Matica u kojoj su svi učenici.

Učenici koji nisu u mogućnosti sami ispisati potvrdu, mogu zatražiti istu u tajništvu škole.

Izvor: Anja Tara Lang

objavio: Iva Ipšin   datum: 1. 12. 2021.