Vukovar – grad heroj koji živi i dalje

Dana 31.5.2022. učenici 1.d, 1.g i 2.e, u pratnji razrednika, posjetili su Vukovar.

U Vukovaru, gradu heroju, obišli su Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti (tzv. Groblje tenkova), Spomen dom Ovčaru, Memorijalni centar Domovinskog rata na Sajmištu gdje ih je dočekao brigadir Petar Ćavar koji je i sam sudjelovao u ratu, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Vodotoranj i Memorijalnu bolnicu. Učenici su saznali bolnu prošlost ovog grada, ali i prepoznali važnost poučavanja o ovoj temi. Mnogo je ljudi u ovom gradu izgubilo život, bilo ranjeno, uplašeno, no ipak se nastavilo živjeti. Važna je poruka koju su učenici izvukli, a to je da treba oprostiti, ali ne i zaboraviti. Priče ljudi koji su ih tamo dočekali ne mogu prenijeti niti mogu riječima izraziti tolike pomiješane osjećaje, no zato fotografije govore same za sebe.

Galerija slika...

Izvor: Petra Fijala

objavio: Iva Ipšin   datum: 8. 6. 2022.