Terenska nastava 2.a, 2.c i 3.c razreda u Zagreb

U petak 21. listopada 2016., poslije nastave, učenici gimazijskog usmjerenja u Križu i Ivanić-Gradu uputili su se na terensku nastavu u Zagreb.

63 učenika, u pratnji svojih razrednika Gorana Bobića, Danijele Huljenić Pugar, Ane Rodić i profesorice kemije Manuele Kušec, uputilo se na izložbu i radionicu u Tehnički muzej Nikola Tesla te na kino-projekciju  u Cinestar Centar. U Tehničkom muzeju pogledali smo izložbu i 3D projekciju pod nazivom Molekule koje su promijenile svijet posvećenu molekulama koje su utjecale ne samo na razvoj kemije i znanosti općenito, nego također na povijest i društvo, na razvoj civilizacije. Osim proširivanja znanja iz kemije ishod izložbe bio je i stavljanje u kontekst važnih povijesnih događaja i društvenih promjena.

Možemo reći da je terensku nastavu obilježila 3D tehnologija budući da je nakon izložbe uslijedila kino-projekcija filma Dom gospođice Peregrine za čudnovatu djecu. Film je ekranizacija uspješnice Ransoma Riggsa koja prati životnu priču šesnaestogodišnjeg Jakea koji od običnog dječaka postaje spasitelj gospođice Peregrine i njenih štićenika u domu za čudnovatu djecu. Kroz fantastične elemente učenici se susreću s vječnom borbom dobra i zla, razvijaju empatiju prema likovima, uče se toleranciji i poštivanju različitosti. Uočavaju da se treba zauzeti za svoja uvjerenja i obraniti slabije od sebe, da na kraju treba slijediti svoje srce u potrazi za ljubavlju.

Puni dojmova i komentara pod budnim okom našega vozača vraćamo se kući u kasnim večernjim satima s idejama za nova druženja i terenske nastave.

objavio: Iva Ipšin   datum: 7. 11. 2016.