PROJEKT „Dozvola za nesavršenost“

Naša škola uključila se u provedbu projekta Centra za poremećaje hranjenja BEA pod nazivom „Dozvola za nesavršenost“. Navedeni Projekt se provodi drugu godinu, a s ciljem osnaživanja djevojaka u srednjim školama, jačanja emocionalnog zdravlja i pozitivne slike o sebi te izgradnje kritičkog stava prema podložnosti i utjecaju medija. U njemu sudjeluju učenice drugih razreda srednjih škola u nekoliko županija.

„Dozvola za nesavršenost“ zapravo je dozvola za realnost, za stvarni život u kojem smijemo imati i dobre i loše dane, sretne i tužne trenutke... „Dozvola“ da svatko od nas ima svoje vlastite prioritete!
Kroz projekt se učenicama šalju poruke kako je u redu brinuti o svome izgledu i zdravlju, zdravo se hraniti i vježbati, ali je potrebno i raditi na sebi, odnositi se s ljubavlju prema svojem tijelu. Rad na sebi puno je više od rada na fizičkom izgledu jer on uključuje upoznavanje novih ljudi, upijanje znanja, nove izazove, pobijeđene strahove i provođenje vremena s ljudima koji nas vole.

Učenice 2.a, 2.b, 2.d i 2.l su ovaj tjedan, uz edukatorice Martinu Podobnik, Ana-Mariji Genc i Kseniju Petkoviček, sudjelovale u radionicama te iskazale veliko zadovoljstvo pripremljenim sadržajem i naučenim.

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 11. 2017.