Međunarodna multilateralna razmjena

Učenica naše škole Josipa Mitrović (3.b) izabrana je s još troje mladih iz Republike Hrvatske sudjelovati na međunarodnoj multilateralnoj razmjeni u organizaciji Agencije za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) koja će se održati u Austriji.

Čestitamo Josipi na velikom uspjehu!

Agencija za mobilnost i programe Europske unije (AMPEU) javna je ustanova koja provodi i promovira programe Europske unije u području obrazovanja, znanosti i mladih.

Program AMPEU-a „Mladi na djelu“ namijenjen je mladima i organizacijama aktivnim u radu s mladima u razdoblju od 2007. do 2013. godine. Glavnu riječ u osmišljavanju i provođenju projekata imaju upravo mladi. Odrasli su ovdje prisutni samo kao podrška. Ključna riječ je neformalno učenje, što znači da se ono odvija na ležeran način, uz zabavu, druženje, volontiranje i razmjenu iskustava.

Ciljevi programa „Mladi na djelu“ su sljedeći:

-      promicanje aktivnog građanstva mladih a posebno njihovog europskog građanstva

-      razvijanje solidarnosti i promicanje tolerancije među mladima, a posebno njegovanje društvene kohezije u Europskoj uniji

-      poticanje uzajamnog razumijevanja među mladima iz različitih zemalja

-      razvijanje kvalitetnih sustava potpore aktivnostima mladih i mogućnostima organizacijama civilnog društva na polju mladih

-      promicanje europske suradnje u polju mladih.

U okviru europskog projekta „Mladi na djelu“ je projekt „Back to the roots“ („Povratak korijenima“) na kojem će Josipa Mitrović sudjelovati.

Više o programu razmjene na Internet stranici:

Aleksandra Toth, prof.

Izvor: Aleksandra Toth

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 5. 2013.