STATISTIČKA OLIMPIJADA

Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali u nacionalnoj fazi Europskog statističkog natjecanja poznatijem kao Statistička olimpijada.

Ekipa iz 2.a razreda, Matea Brković, Ema Zetica i Korina Žučko pod mentorstvom prof. Anđele Kosovec  zauzela je nakon 2. kruga natjecanja visoko 12 mjesto (između više od 260 ekipa u prvom krugu).

U prvom krugu natjecanja iz naše škole sudjelovale su još 3 ekipe. Ekipe iz  3.a i 3.b (Sara Međaković, Lucija Veljača, Hana Vukošić Derežić, Lorena Jerković, Patricia Ivanković i Franjo Lukinović)  s mentoricom Anđelom Kosovec i ekipa iz 3.d (Sara Đambo, Marija Magdalena  Murek i Mandica  Barišić) s mentoricom Romanom Lešković.

Natjecanje organizira Eurostat u suradnji s Hrvatskim državnim zavodom za statistiku s ciljem poticanja znatiželje, interesa  i  snalažljivosti srednjoškolaca  pri pretraživanju, razumijevanju  i primjeni stečenog statističkog znanja.

Posebna vrijednost ovog natjecanja je u tome što potiče timski rad i suradnju u ostvarivanju zajedničkih ciljeva na putu prema uspjehu. Dogodine očekujemo još bolji rezultat i još veći broj zainteresiranih ekipa iz naše škole.

Izvor: Vedrana Ždero

objavio: Iva Ipšin   datum: 6. 4. 2019.