Erasmus+

Agencija za mobilnost i programe EU u okviru Poziva na dostavu projektnih prijedloga za 2020. g. za program Erasmus+ - Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja i osposobljavanja prihvatila je projekt “Praksa bez granica”, prvi projekt mobilnosti učenika naše Škole.

Ciljevi projekta su povećanje praktičnih znanja i vještina učenika struke do razine navike u cilju jačanja konkurentnosti na tržištu rada i povećanja interesa za strukovna zanimanja, kao i razvijanje osjećaja pripadnosti europskom građanstvu.

Trideset učenika naše Škole (industrijski mehaničari, elektromehaničari, elektromonteri i ekonomisti) odlaze na praktičnu nastavu u Pescaru u Italiju u period od 6. ožujka 2021. do 21. ožujka 2021. gdje će  stjecati nova znanja i vještine u četiri područja: zavarivanje, CNC operacije, robotika i računovodstvo.

Trajanje projekta je 14 mjeseci (1. rujna 2020. – 31. listopada 2021.).

Koordinatorice projekta su nastavnice Lidija Samac i Josipa Ilić. Projekt je sufinanciran sredstvima programa Europske unije Erasmus +.

Izvor: Ksenija Pavlović

objavio: Iva Ipšin   datum: 28. 9. 2020.