Organizacija nastave u SS Ivan Švear Ivanić Grad

Sukladno Uputama za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj godini 2020./2021. (24.8.2020.g.) i Modelima i preporukama za provedbu nastave u 2020./2021. (29.8.2020.g.):

• nastavni sat trajat će 40 minuta
  • nastava će se odvijati u dvije smjene
  • jutarnja smjena počinje u 7.05 sati, a popodnevna u 13.00 sati
  • učenici 1. i 4. razreda za ulaz i izlaz iz škole koriste glavni ulaz (jug) te se do učionica odvode u pratnji predmetnog nastavnika koji ih čeka pred školom.
  • Učenici 2.i 3. razreda koriste sporedni/dvorišni ulaz (sjever) te se do učionica odvode u pratnji predmetnog nastavnika koji ih čeka pred školom.
  • u slučaju naknadnog ulaska ili izlaska tijekom nastave, potrebno je koristiti glavni ulaz i javiti se dežurnoj osobi
  • u školi se poštuje protokol kretanja (kružni tok koji je označen zelenim strelicama po školi)
  • svako jutro kod kuće izmjeriti temperaturu, u slučaju povišene temperature obavijestiti razrednika i liječnika. U tom se slučaju dolazak u školu odgađa.
  • ukida se školsko zvono
  • Online nastava provodi se za dopunsku nastavu, dodatnu nastavu, izbornu nastavu gimnazije (izuzevši gimnaziju u Križu)- učenici će prvi dan nastave dobiti pristupne kodove za ulazak u virtualne učionice od svojih razrednika.
  • odmor učenika prema dogovoru s predmetnim nastavnikom, ali bez napuštanja učionice
  • svi učenici i djelatnici prvi dan koriste svoje maske za lice, naknadno će se osigurati maske od strane škole
  • maske se skidaju tijekom nastave ukoliko je u učionici moguće da učenici sjede sami u klupi te da je poštovan razmak od približno 2m
  • maske nositi prilikom napuštanja učionice, ulaska i izlaska iz prostora ustanove
  • hrana za obrok učenika kupuje se prije nastave ili na školskom kiosku (unutar škole), nije preporučljiv izlazak iz škole za vrijeme održavanja nastave (osim u pratnji nastavnika)

Izvor: Ana Zoger

objavio: Iva Ipšin   datum: 5. 9. 2020.