MARIJINI OBROCI

Marijini obroci naziv je humanitarne međunarodne organizacije čiji je cilj osigurati prehranu u školama u nekim od najsiromašnijih država svijeta. U tim državama djeca i mladi zbog siromaštva i gladi ne pohađaju škole, a Marijini obroci pomažu im kako bi se mogli prehraniti i školovati. Većini te djece to je ujedno i jedini obrok u danu.

Topli obrok za njih znači da mogu ne samo preživjeti, već i učiti, napredovati i zajedno sa svojim obiteljima imati nadu u bolju budućnost. Trenutačno je 132 kune prosječna cijena za nahraniti jedno dijete u školi tijekom cijele godine.

Naši učenici rado su se uključili u ovu humanitarnu akciju te su ukupno prikupili  6.600,00 kuna. Tim iznosom omogućit će se topli obroci za pedesetero djece.

Ova humanitarna akcija pokrenuta je na inicijativu naše profesorice Josipe Hlevnjak kojoj od srca zahvaljujemo na trudu koji ulaže u poticanje humanosti kod naših učenika.

Ponosni smo na naše učenike i njihovu želju da sudjeluju u ovakvim akcijama.

Više o akciji pročitajte na: https://www.marysmeals.hr/

Izvor: Ana Zoger

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 5. 2021.