Dabar 2019

14.11.2019. u našoj školi organizirano je i provedeno Međunarodno natjecanje Dabar. Sudjelovalo je 27 učenika prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda. Učenica 3.b razreda, učenik 3.b razreda, učenik 1.b razreda i učenik 4.k razreda svojim rezultatima ušli su u 10% najboljih učenika Hrvatske u kategoriji GigaDabar (srednje škole), među 3117 učenika srednjih škola. Jako smo ponosni na njih, i radujemo se natjecanju i sljedeće godine.

Bravo za najbolje i čestitke svim natjecateljima!

Hrvatska se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. (preuzeto sa http://ucitelji.hr/dabar/)

objavio: Iva Ipšin   datum: 29. 11. 2019.