Datum objave: 31. svibnja 2024.
Kategorija: Natjecanja | Vijesti

2.STRUKOVNO NATJECANJE UDRUŽENJA OBRTNIKA IVANIĆ-GRAD

U ponedjeljak 27. svibnja 2024. u Srednjoj školi Ivan Švear Ivanić Grad održano je 2. strukovno natjecanje učenika pod pokroviteljstvom Grada Ivanić-Grada i u organizaciji Udruženja obrtnika Ivanić-Grad.

Na natjecanju su sudjelovala  43 učenika iz dvije struke: 38 učenika tehničkih struka i 5 učenika frizerske struke.

Učenici tehničkih struka predstavili su se završnim radovima, a učenice frizerske struke svoje umijeće pokazale su na lutkama s temom svečane frizure.

Mentori učenicima tehničkih struka su nastavnici: Diana Borjanić Pirija, Rozario Ivačić, Leon Kepe, Petar Rajaković, Lidija Samac, Krešimir Skupnjak i Ozana Lucić Magdić, dok su učenicama frizerskog usmjerenja mentorice nastavnice Senka Derifaj i Kristijana Pižir Gavrić.

Cilj je natjecanja približiti rad Škole lokalnoj zajednici, povezati obrtnike i poduzetnike s radom škole i budućom radnom snagom, potaknuti učenike na prezentacijske vještine te ih podržati u kreativnosti i marljivosti.

Radove je ocjenjivala stručna komisija sastavljena od obrtnika Udruženja obrtnika Ivanić-Grad. Komisiju tehničke struke činili su Branimir Pleše (PRO-MED), Boris Pavišić (AS Pavišić), Stjepan Jambrešić (EMP usluge), Ivan Zubić (AUTOMEHANIKA ZUBIĆ), Gojko Jelača (AUTOSERVIS JELAČA) i Josip Rukavina (TATA MATA USLUGE). Komisiju frizerske struke činili su Ana Marija Ivanković (ART NAILS), Eldina Kovač Šeremet (ESSENZA), Mateja Turčić (VITAL BY MATEJA), Sanela Antolković (L’ART) i Vedran Oniško (Frizerski studio LOUNGE).

Najbolji radovi u obje skupine nagrađeni su novčanim nagradama i poklonima, dok su svi učenici i mentori dobili zahvalnice i poklone. Prvo mjesto nagrađeno je s 250 eura, drugo 150 eura, a treće 100 eura.

Nakon prezentacije radova i ocjenjivanja u Srednjoj školi Ivan Švear, uslijedila je dodjela nagrada i druženje uz obrtničke delicije u prostorijama Udruženja obrtnika Ivanić-Grad.

Tehnička struka:

1. mjesto – Mateo Tupek (3.E)

Smart Home – mentorica prof. Diana Borjanić Pirija

1. mjesto – Ivan Vodošek (4.K)

Zero Turn kolica na elektropogon – mentor prof. Petar Rajaković

1. mjesto – Stjepan Novosel (4.K) Električne instalacije u stambenom prostoru – mentor prof. Rozarijo Ivačić.

Frizerska struka:

1. mjesto – Helena Peštić  (1.G)
  2. mjesto – Marija Šalić (2.G)
  3. mjesto – Mihaela Pavlić (2.G)

Izvor: Senka Derifaj i Lidija Samac

Obavijest – Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani, Obavještavamo Vas da je dana 16.7.2024. Zagrebačka županija objavila Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za...

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.