Datum objave: 15. veljače 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Valentinovo i ljubavne priče u školskoj knjižnici

Blagdan sv. Valentina ili Dan zaljubljenih obilježava se 14. veljače te, prema tradiciji, na taj dan zaljubljeni iskazuju svoju ljubav darivajući jedno drugome cvijeće ili neki drugi mali znak pažnje. Sv. Valentin bio je svećenik u Rimu u doba cara Klaudija, a pogubljen je 269. god. jer se protivio štovanju rimskih bogova. Bio je jedan od prvih kršćanskih mučenika kojeg se, kao zaštitnika zaljubljenih, štuje od 15. stoljeća.

Kao i svuda po svijetu, Valentinovo se obilježava i u našoj školi: na Izdvojenoj lokaciji u Križu učenici su za zadovoljstvom proučili literaturu ljubavne tematike koja je dostupna u školskoj knjižnici. Kroz razgovor i čitanje ljubavnih isječaka uočili su različitost stilova pisanja, primijetili kako se jedna univerzalna tema može obraditi na toliko različitih načina, ali i uočili nove knjige drugih tematika na našim policama.

Sretno vam Valentinovo i ugodno čitanje!

Izvor: Višnja Jeren