Datum objave: 12. lipnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Posjet učenika naftno-rudarskog usmjerenja Croscu

Učenici 3.n razreda usmjerenja naftno-rudarski tehničar 9. svibnja 2024. godine posjetili su tvrtku Crosco u Industrijskom krugu Ivanić-Grad u pratnji nastavnice naftno-rudarske grupe predmeta Ozane Lucić Magdić.

Ljubazno nas je dočekao gosp. Goran Mareković, dipl. inž. naft. rud., voditelj tima servisa dubinske opreme i alata. Gospodin Mareković proveo nas je kroz sve servise u sklopu Crosca uz podrobno objašnjenje što se u kojem servisu radi. Tako su učenici mogli vidjeti servis dubinske opreme s važnijim dijelom – parkerima, postrojenje sa savitljivim tubingom, postrojenje za rad s dušikom, servis za hidrodinamička mjerenja, servis elektrokarotaže, perforatore, servis cijevnih alatki, servis opreme za kontrolu tlaka (bušotinske glave, erupcijski uređaji, preventeri, vršni pogoni). Na kraju, posjetili smo vrlo zanimljivi servis za radove sa žicom gdje nam je glavni operater Marin Žnidarić pokazao alatke i dočarao sve specifičnosti radova sa žicom u bušotini. Prisutni djelatnici Crosca iznijeli su želju da prisutne učenike uskoro vide kao buduće kolege.

Zahvalni smo na poučnoj posjeti i nadamo se i budućim susretima.

Izvor: Ozana Lucić Magdić