Datum objave: 15. ožujka 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

BEAUTY&HAIR EXPO ZAGREB i obrtnički grad Samobor

Dana 8. ožujka 2024. učenici frizerskih usmjerenja prvog i drugog razreda u pratnji razrednica Gordane Celinić Haramustek i Marine Mihaljević Hranitelj bili su na cjelodnevnoj terenskoj nastavi posjetivši 25. jubilarni sajam BEAUTY&HAIR EXPO Zagreb na Zagrebačkom velesajmu kako bi unaprijedili teoretska znanja, pobudili interes i motivaciju za permanentno usavršavanje i praćenje trendova, napredovali u struci te time povećali konkurentnost na tržištu rada.

Punih 25 godina BEAUTY&HAIR EXPO ZAGREB okuplja regionalne predvodnike i sve zaljubljenike u beauty industriju na Zagrebačkom velesajmu. Posvećen je različitim segmentima ljepote: makeup-u, frizerstvu, nail dizajnu, aparaturnoj i preparativnoj kozmetici, dermatologiji, modnim dodacima,..

U sklopu sajma ceh frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore, a u suradnji sa Zagrebačkim velesajmom organizirao je događanje Majstori ljepote – Dani frizera i kozmetičara HOK-a te je održano natjecanja za učenike strukovnih škola  koje je privuklo najbolje domaće talente iz frizerskog i kozmetičkog svijeta, pružajući im priliku da pokažu svoje vještine i kreativnost.

Učenici frizeri iz naše škole Maria Šalić i Antonio Tašić, te model Matea Topalović, sudjelovali su u natjecanju, a učenici posjetitelji su im bili podrška. Doživljajem viđenog učili su i stjecali nova znanja i iskustva.

            U drugom dijelu terenske nastave posjetili smo grad Samobor i Samoborski muzej. 

Muzej se smjestio u nekadašnjoj obiteljskoj kući Ferde Livadića, poznatog hrvatskog skladatelja, samoborskog gradonačelnika i suca, velikog preporoditelja i svestranog čovjeka 19. stoljeća. U njemu su se okupljali hrvatski narodni preporoditelji, prvi puta zapjevana je ilirska budnica “Još Hrvatska ni’ propala” i za njegovim je klavirom svirao i veliki Franz Liszt, a klavir je i danas izložen.

 Učenici su uz stručno vodstvo kustosice povjesničarke umjetnosti Gordane Remussini razgledali geološko-arheološku zbirku, zatim povijesnu,umjetničku i kulturno-povijesnu zbirku te na kraju i etnografsku zbirku predmeta smještenu u tzv. Služinskoj kući.

Pri posjeta Samoboru uživali su u šetnji i razgledavanju tog divnog grada povijesti, obrta, kulture i gastronomije  te slavnoj deliciji, samoborskoj kremšniti.

 Obišli su središnji gradski trg, Trg kralja Tomislava, razgledali sve zgrade na Trgu uređene u barkonom, klasicističkom ili secesijskom stilu, a koje su zaštićeni spomenici kulture, zatim župnu crkvu sv. Anastazije i potok Gradnu.

Pogled su usmjerili i prema ruševini Staroga grada Samobora, koji bdije nad ovim lijepim gradom u nizini. Srednjovjekovna utvrda izgrađena još u 13. stoljeću, a sad je tek spomenik slavnoj prošlosti i plemićima koji su bili njegovi gospodari. 

Pri povratku smo svratili u Arena Cenar kako bi zaokružili edukativnu terensku nastavu razgledom prodavaonica s frizersko- kozmetičko parfumerijskom robom.

Voditeljice terenske nastave: Gordana Celinić Haramustek i Marina Mihaljević Hranitelj.

Izvor: Marina Mihaljević Hranitelj

Pročitajte još

Skip to content