Datum objave: 11. ožujka 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Blago jadranskog podmorja

Učenici i nastavnici opće gimnazije u Križu s velikim zadovoljstvom razgledali su jedinstvenu pokretnu izložbu „Blago jadranskog podmorja“.

Ljušture, oklopi i skeleti školjkaša, puževa, koralja, spužava i bodljikaša Jadranskog mora postavljeni su u 12 metarskom autobusu na parkiralištu ispred škole. Posebna vrijednost ove izložbe je što su učenici uvidjeli mogućnosti i načine čovjekova ponašanja koji su u skladu s održivim razvojem. Kroz interaktivno predavanje osvijestili su važnost očuvanja biološke raznolikosti i preuzimanje odgovornosti za zaštitu Jadrana.

Pohvaljujemo ideju pokretne izložbe, čime je ova edukativna priča dostupna svima, i nadamo se da će istu priliku dobiti što više učenika  u drugim gradovima i mjestima u Hrvatskoj.

Izvor: Sanja Njari