Datum objave: 24. travnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

DAN PLANETA ZEMLJE, 22.4.2024.

Danas svijet obilježava Dan planeta Zemlje, primarno posvećen podizanju svijesti o važnosti očuvanja okoliša i prirodnih resursa.

Ovaj dan služi kao podsjetnik na našu odgovornost prema planeti koja je naš dom te potiče pojedince, zajednice i države da poduzmu akcije koje će podržati održivi razvoj.

Ono što mi, učenici i profesori,  možemo učiniti za okoliš, a  važno je, to je odvajanje otpada i briga za prirodu koja nas okružuje. Vođeni time, obišli smo krug oko naše srednje  škole i sportske dvorane te u plavu, žutu i zelenu vreću skupljali pripadajući otpad. Nije ga bilo puno, ali ipak se našao pokoji papirić nošen vjetrom i plastična ambalaža. Bacili smo ih u naše reciklažne spremnike i potom krenuli u vađenje maćuhica koje su od jeseni do danas uljepšavale spomen-poprsje Ivana Šveara i sadnje novih sadnica begonija.

U ovoj lijepoj akciji sudjelovali su učenici 2.g razreda (usmjerenje frizer), Adrijan, Josip i Mihael, učenici 1.d razreda (usmjerenje ekonomist), te Ivana, Magdalena, Paula i Tea, učenice 2.i razreda (usmjerenje komercijalist), vođeni profesoricom Gordanom Celinić Haramustek.

Izvor: Gordana Celinić Haramustek, dipl.ing.