Datum objave: 27. svibnja 2024.
Kategorija: Projekti | Vijesti

Dani medijske pismenosti

7. Dani medijske pismenosti u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i uz podršku Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održavaju se od 22. do 28. travnja 2024., s aktivnostima i u tjednima prije i poslije toga.

Glavni su ciljevi projekta podizanje svijesti javnosti o važnosti medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja o medijskim sadržajima, stvaranje prilika za medijsko obrazovanje što većeg broja građana, posebice djece i mladih te podrška nastavnicima i odgojiteljima.

Naša škola je i ove godine sudjelovala u obilježavanju Medijske pismenosti. Gimnazijalci 1.a i 1.b u Ivanić-Gradu te 1.c i 2.c Izdvojene lokacije Križ, zajedno sa profesoricom Dubravkom Horvatić, obilježili su Dane medijske pismenosti raznim aktivnostima i predavanjima na temu Ravnoteža u virtualnom i medijskom okruženju. Održane aktivnosti imaju   cilj učenja o medijima i razvoja vještina medijske pismenosti . Učenici 1.a: Dora Pižir, Mateja Mayer, Nela Kurešić, Leon Dianić, Semra Azizi i Ema Lukanić  snimili su film „Raskrižje prijateljstva i društvenih mreža” te su se prijavili na filmski natječaj za srednjoškolce. Ove godine natječaj je bio pod nazivom „Priče s interneta:Inspirirano stvarnim događajima”. Film možete pogledati na poveznici:

Izvor: Dubravka Horvatić,prof.mentor

Obavijest – Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani, Obavještavamo Vas da je dana 16.7.2024. Zagrebačka županija objavila Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za...

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.