Datum objave: 16. svibnja 2024.
Kategorija: Projekti | Vijesti

Innovation Day – School of the Future Final Conference 2024.

Erasmus+ učenici naše škole sudjelovali su u subotu 11.5.2024. na četvrtom izdanju Stemijevog Innovation Day-a 2024.
STEMwave – Škola budućnosti  obrazovni je pokret posvećen pružanju 100% besplatnog STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) obrazovanja izravno u učionice osnovnih i srednjih škola. Ovaj pokret podržavaju snažna partnerstva s vodećim industrijskim liderima.

Organiziran na Infobipovom kampusu “Alpha Centauri” u Zagrebu, Innovation Day 2024.  mjesto je  koje okuplja učitelje, učenike, studente, tehnološke tvrtke, poduzetnike, stručnjake iz industrije i sveučilišta. Jedinstven je to događaj u Hrvatskoj i svijetu, usmjeren prvenstveno na iskustvo studenata i učitelja te je stoga posebno prilagođen na način da ih angažira tijekom cijelog dana, nudeći praktično iskustvo i pristup informacijama i proizvodima iz tehnološke industrije do kojih bi bilo teško doći na drugačiji način.

Učenici su bili u pratnji nastavnika Krešimira Skupnjaka, Tijane Golik i Lidije Samac.

Izvor: Lidija Samac