Datum objave: 22. travnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Književni susret na Izdvojenoj lokaciji Križ

18. listopada učenici Izdvojene lokacije Križ imali su priliku upoznati Magdalenu Dermišek, našu bivšu učenicu, danas pjesnikinju s adresom u španjolskom gradu Alcali, gradu Miguela de Cervantesa.

Magdalena je pričala o svojim zbirkama pjesama – prvoj objavljenoj na španjolskom jeziku pod naslovom „Solo tú tienes este poder“ (Samo ti imaš tu moć), a potom i o drugoj zbirci objavljenoj na hrvatskom jeziku  – Moj davno željeni san.

Njen poetski razvoj traje zadnjih 20-tak godina, a u stihovima se prostire tema ljubavi, njenog iščekivanja te bol koju ona sa sobom donosi. Kroz svoje stihove omogućuje nam uvid u svoj unutarnji svijet, intimne misli, svoje najdublje želje i osjećaje, ali istovremeno se povezuje sa čitateljem kroz ono univerzalno, svima shvatljivo.

Kroz razgovor učenici su čuli gdje pronalazi motivaciju za pisanje, kako ju je život donio u Španjolsku, na koji način pretvara proživljeno u riječi te koliko joj znači poezija. Ljubav je osnova života i neiscrpan izvor te vjerujemo da su ove dvije zbirke tek početak plodnog poetskog stvaranja mlade pjesnikinje.

Izvor: Višnja Jeren, knjižničarka