Datum objave: 6. ožujka 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Lonja

U maloj dvorani POU održao se susret učenika i nastavnika naše škole s predstavnicima tvrtke GDi d.o.o. povodom planiranja projekta za čije je provođenje tvrtka donirala opremu za analizu vode.

Na prijavu za natječaj GDi for Education Challenge 2024. prijavili smo projekt „Lonja“ čiji su glavni ciljevi:

– omogućiti učenicima iskustveno učenje

– aktivno sudjelovanje u proučavanju i istraživanju utjecaja rijeke Lonje na biljni i životinjski svijet

– aktivno sudjelovanje u proučavanju i istraživanju utjecaja rijeke Lonje na društveni

aspekt građana grada Ivanić-Grada

– razvijati svijest o važnost ekološki prihvatljivog ponašanja i održivog razvoja

– razvijati vještine samostalne uporabe pribora za analizu vode

– usporediti podatke dobivene kemijskom analizom – periodično

– potaknuti učenike na smanjenje onečišćenja okoliša

– razviti komunikacijske vještine i vještine suradnje učenika

– prezentirati dobivene rezultate dionicima lokalne zajednice

Nakon selekcije projekt nam je odobren i tim povodom  održana je prezentacija na kojoj su u ulozi predavača bili:

1. Boran Lončarić – CEO GDi One Grupe
  2. Ratko Rudić – vaterpolist i trener, najtrofejniji vaterpolski trener na svijetu
  3. Jurica Kovač – stručnjak za strategije smanjivanja gubitaka vode u javnim vodoopskrbnim sustavima i član vijeća Hrvatskog društva za zaštitu voda.

Vjerujemo da ćemo kroz ovaj projekt podići razinu informiranosti naših učenika vezanih za važnost očuvanja vode i vodenih staništa, ali i digitalnih kompetencija u svrhu rješavanja problema u lokalnoj zajednici.

Voditelj projekta: Krešimir Skupnjak,dipl.ing.rud.

Izvor: Krešimir Skupnjak