Datum objave: 30. siječnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta 27. siječnja

Naši gimnazijalci u Križu i ove godine obilježili su Međunarodni dan sjećanja na žrtve Holokausta.

U okviru projekta The Crocus Project učenici su u prosincu 2023. godine posadili lukovice šafrana u spomen na stradalu djecu u Drugom svjetskom ratu i pratili njihov rast sve do 27. siječnja ove godine. U tom vremenskom razdoblju učenici su na satima etike i sociologije, zajedno s knjižničarkom Višnjom Jeren i profesoricom Dubravkom Horvatić (voditeljicom projekta), sudjelovali u interaktivnom predavanju „O Holokaustu – radionica o predrasudama” te samostalnim radom  proširili svoje znanje te na kraju izradili plakat. Također, knjižničarka je upoznala učenike s fondom školske knjižnice i književnim djelima koja progovaraju o temi Holokausta iz različitih kutova.

Izvor: Dubravka Horvatić