Datum objave: 26. ožujka 2024.
Kategorija: Natjecanja | Vijesti

Osvojeno prvo mjesto na državnom natjecanju Poslovni izazov

Stela Korman, učenica 2. razreda zanimanja komercijalist, provela je 2 dana u Poreču (20. i 21. ožujka 2024.) na državnom natjecanju pod nazivom “Poslovni izazov” i s Timom broj 3, u kojem su bile još dvije učenice – jedna iz Dugog Sela, a druga iz Karlovca, osvojili su prvo mjesto od ukupno 46 učenika u 12 timova iz cijele Hrvatske.

Učenici su imali zadatak da stvore poduzetničku ideju na način da povežu ciljeve održivog razvoja s Olimpijskim igrama u Parizu i osmisle proizvod ili uslugu koji/a će doprinijeti ispunjenju jednog od sedamnaest ciljeva održivog razvoja. Isto su timovi prezentirali pred povjerenstvom, drugim učenicima i mentorima. Povjerenstvo je odabralo 20 najboljih učenika, za sudjelovanje na međunarodnom natjecanju

Međunarodno natjecanje pod nazivom “Poslovni izazov zapadnog Balkana” svake godine se održava u jednoj od zemalja sudionika natjecanja. Ove godine održava se u Hrvatskoj za mjesec dana i to ponovno u Poreču. Na međunarodno natjecanje dolazi po 20 učenika sa svojim mentorima iz Srbije, Crne Gore, Hrvatske i iz Bosne i Hercegovine. Tu će se formirati timovi po principu da se u svakom timu nalazi po jedan predstavnik svake države. U timu od četiri člana jedan je iz Hrvatske, drugi član je iz Crne Gore, treći član je iz Bosne i Hercegovine i četvrti član iz Srbije.
Tema zadatka bit će stvaranje poduzetničke ideje i prezentiranje iste na zadanu temu u mješovitim timovima iz četiri države.
Podrška Steli na državnom natjecanju bila je i njena mentorica mr.sc. Jadrana Dorešić, dipl. oec.

Izvor: Jadranka Dorešić