Datum objave: 10. travnja 2024.

Preventivni kutak  Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad

Sa zadovoljstvom možemo reći da je Preventivni kutak  Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad opremljen namještajem i igrama koje su nabavljene u sklopu financiranja provedbe preventivnih projekata osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. od strane MZO.

Preventivni kutak je prostor koji smo zamislili kao mjesto gdje će, između ostaloga, učenici imati mogućnost pročitati velik broj stručne literature koja se odnosi na prevenciju svih oblika ovisnosti, prevenciju svih oblika nasilja, brigu o tjelesnom i mentalnom zdravlju, ali i dati odgovore na brojna pitanja koja brinu adolescente.

Za tu svrhu, kupljen je namještaj (stolić, 2 taburea, dvosjed i ormarić). Preventivni kutak i namještaj postavljen je u dijelu škole kod ureda socijalne pedagoginje.

Uz navedeno, kupljena je stručna literatura – brojni priručnici za mlade te društvene igre (šah, Uno karte, zidni križić-kružić, stolni nogomet, podna naljepnica „Školica“ i Instragram okvir).

Sve navedeno koristit će za provođenje slobodnog vremena učenika tijekom odmora (za druženje, igru i opuštanje). Nije zaboravljena izdvojena lokacija opće gimnazije u Križu koju smo također opremili društvenim igrama.

Učenici još čekaju stolni nogomet, a sve što je kupljeno možete vidjeti na slikama u galeriji.

Izvor: Ana Zoger