Datum objave: 12. siječnja 2024.

Projekt „Preventivni kutak“ Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u sklopu financiranja provedbe preventivnih projekata osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024., odobrilo je sredstva za projekt „Preventivni kutak“.

Projekt Preventivni kutak uključuje univerzalnu prevenciju SŠ Ivan Švear Ivanić Grad u sklopu Školske preventivne strategije za šk.god. 2023./2024., za učenike prvih razreda srednje škole i njihove roditelje. Odnosi se na provedbu 5 interaktivnih radionica za učenike, 1 predavanja za nastavnike i 1 predavanja za roditelje te opremanje prostora koji bi svi učenici naše škole koristili za kvalitetno provođenje slobodnog vremena tijekom odmora – za druženje i opuštanje.

Cilj projekta poticanje je razvoja i unapređivanja socijalno-emocionalnih kompetencija, poticanje kvalitetne brige o cjelokupnom zdravlju učenika te stvaranje pozitivnog i podržavajućeg školskog okruženja.

Od projekta se očekuje da će povećati razinu znanja kod učenika, nastavnika i roditelja vezano za teme mentalnog zdravlja, prevencije nasilja i ovisnosti, sigurnosti na internetu. Učenici prvih razreda će direktno s temama biti upoznati na satovima razrednika, dok će se za roditelje i nastavnike organizirati predavanje tijekom nastavne godine.

Korištenjem Preventivnog kutka očekuje se smanjenje rizičnih ponašanja, više provođenja vremena unutar škole, povećanje druženja učenika i smanjenje konzumacije duhanskih proizvoda izvan škole.

Izvor: Ana Zoger

Dani medijske pismenosti

Projekt  Dani medijske pismenosti  pokrenuli su  Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku 2018. godine. Projekt se provodi u suradnji s brojnim partnerima i  pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija te Ministarstva...