Datum objave: 8. srpnja 2024.
Kategorija: Projekti | Vijesti

Projekt ŠVEAR 5.0

Ministarstvo znanosti i obrazovanja odobrilo nam je projekt ŠVEAR 5.0, projekt izvannastavnih aktivnosti  za školsku godinu 2023./2024.

Ciljevi su projekta stjecanje većeg stupnja tehnološke osposobljenosti učenika kroz praktična znanja i vještine, kao i osobni razvoj učenika s posebnim naglaskom na razvoj poduzetnosti, inovativnosti i kreativnosti.

Učenici koji su sudjelovali  u projektu su učenici elektrotehničkog i strojarskog usmjerenja. Učenici su bili podijeljeni u 5 Timova – svaki Tim izradio je jedan romobil ili motocikl. Učenici elektrotehničkog usmjerenja su izradili ukupno 3 električna romobila, dok su učenici strojarskog usmjerenja izradili 2 motocikla s motorom s unutarnjim izgaranjem na remenski i lančani prijenos.

Svaki Tim je izradio Priručnik ŠVEAR 5.0  s nazivom svog projekta koji će se koristiti u nastavnom procesu elektrotehničke i strojarske grupe predmeta.

Održali smo kviz znanja gdje su učenici razmijeniti svoja iskustva izrade kroz kviz pitanja.

Promovirali smo projekt na Danu škole, Danu otvorenih vrata škole, Izložbi inovacija I3G, Obrtničkom sajmu Ivanić-Grad i na WorldSkillsu u aktivnostima za posjetitelje “Isprobaj svoju vještinu”.

Voditelji projekta su Lidija Samac, nastavnica strojarske grupe predmeta i Leon Kepe, nastavnik elektrotehničke grupe predmeta.

Izvor: Lidija Samac, dipl.ing.strojarstva

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.