Datum objave: 21. ožujka 2024.

XR

Hodnicima naše škole hodaju neka čudna bića!

Skenirajte kodove, pronađite ih, upoznajte ih, odgovorite im na pitanja, naučite nešto novo i zabavite se.

XR je kratica za proširenu stvarnost, pojam koji obuhvaća virtualnu, dorađenu i mješovitu stvarnost. XR tehnologija proširuje stvarnost u kojoj se nalazimo i na neki način ju modificira. Postoje tri načina na koja se stvarnost može proširiti:

• Ubacivanje korisnika u virtualno okruženje koristeći virtualnu stvarnost (VR).
  • Virtualno dorađivanje korisnikova okruženja pomoću dorađene stvarnosti (AR).
  • Istovremeno korištenje virtualne stvarnost i njeno obogaćivanje elementima iz stvarnog svijeta pomoću mješovite stvarnosti (MR).

Voditeljice projekta Škola budućnosti: Lidija Samac, dipl.ing.strojarstva  i Tijana Golak, dipl. oec.

Izvor: Lidija Samac