Datum objave: 2. svibnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Zemlja je naš jedini dom i za nju smo svi odgovorni

U utorak 30. travnja našu su školu posjetili predsjednik Turopoljske udruge skauta, Alen Konjević,  članica udruge „Tatavaka“, Ivana Kordić te nastavnik engleskog jezika iz Klasične gimnazije u Zagrebu, Boris Anić.  Gimnazijalci iz 2.b razreda imali su priliku s njima odigrati Klimatski kolaž, edukativnu igru koju je razvio Francuz Cédric Ringenbach. Učenici su osvijestili što je i kako djeluje klima te im je prezentiran cjelokupan pregled uzroka i posljedica klimatskih promjena. Vjerojatno najbitnije što su naučili je način kako pojedinac i zajednica mogu učinkovito i pozitivno djelovati.

Igra se oslanja na kolektivnu inteligenciju i razvija timski rad, a svi podaci potječu iz izvještaja Međuvladinog panela o klimatskim promjenama (IPCC).

Nakon radionice uslijedio je razgovor u kojem su sudionici međusobno podijelili svoje emocije koje su im se ispreplitale tijekom trosatnog intenzivnog promišljanja o problemima suvremenog svijeta.

Izvor: Krešimir Skupnjak

Obavijest – Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani, Obavještavamo Vas da je dana 16.7.2024. Zagrebačka županija objavila Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za...

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.