Datum objave: 21. svibnja 2024.
Kategorija: Događanja | Vijesti

Dan škole

I ove smo godine svečano obilježili naš Dan škole priredbom koju su pripremili učenici i njihovi nastavnici. Život naše škole izrazito je dinamičan. Toliko se toga svakodnevno događa, radimo i rastemo zajedno…djeca postaju ljudi. Koliko dobri možemo biti, još smo jednom dokazali našim glazbeno-scenskim programom koji su vodili Nika Ajduk i Ivan Huzanić, učenici četvrtih razreda gimnazije. Kako su oni bili i glavni glumci u prošlogodišnjoj predstavi, i ove godine uspjeli su nas dobro zabaviti, ali i prezentirati program na izvrstan način.

Nakon uvodnih govora gradonačelnika Javora Bojana Leša i naše ravnateljice Josipe Ilić, imali smo priliku poslušati literarni rad naše učenice 1.b razreda gimnazije Mije Cundić pod nazivom Slavica koji je pročitala Leona Hudorović. Rad je ove godine predložen za državnu razinu smotre LiDraNo. Mentorica je učenice Mirjana Banković-Malečić,prof.

Sestre Hudorović, Leona,učenica 1.b i Helena, učenica 2.b razreda gimnazije fascinirale su publiku svojim nevjerojatnim vokalnim izvedbama. Učenica Lorena Beker (2.c) izvela je monolog iz Moliereove komedije Škrtac s kojim je nastupila na ovogodišnjoj županijskoj razini smotre LiDraNo. Mentorica je Iskra Matejak,prof.

Voditeljice Erasmus+ projekta Lidija Samac,dipl.ing.strojarstva i Lucija Labaš,prof. sa svojim učenicima predstavili su ovogodišnji projekt Kreativnost i inovativnost kroz iskustvenu nastavu u okviru kojeg su učenici i nastavnici posjetili Portugal, Finsku, Sloveniju, Njemačku, Španjolsku i Bugarsku.

I ove godine učenici trećih gimnazijskih razreda s Valentinom Pižir, prof.mentor,  pripremili su predstavu na temu animiranog filma Shrek.  Uložili su puno truda i izvrsno nas zabavili. Sudjelovali su: Rea Babić, Vanesa Dianek, Barbara Mustač, Ema Orešković, Veronika Kelava i Ozana Vujević, učenice 3.a razreda i  Dominik Jerko, Luka Ljubičić, Karol Marasović, Karlo Marčan, Lovro Počuč, Lovro Radašević, Paola Špoljarec, Mihovil Vukojević i Vedran Vukošić, učenici 3.b razreda. Bravo!!!

Učenici frizerskih usmjerenja sa svojim mentoricama Senkom Derifaj i Kristijanom Pižir Gavrić pripremili su reviju frizura,a na kraju zabavio nas je naš školski bend na koji smo posebno ponosni. Školsku glazbenu skupinu pod vodstvom profesora Vedrana Berlana čine Matija Milčić (2.a), Ivana Jerbić (3.d), Ana Belavić (1.c), Vid Vulinec (2.b), Vigo Magdić (2.a), Šime Toth (2.a), Bruno Palčić (3.i) i Fran Cunj (3.i).

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali!

Izvor: Valentina Pižir