Datum objave: 8. srpnja 2024.
Kategorija: Natjecanja | Vijesti

INA natječaj za izbor najboljih završnih radova u strukovnim školama 2023./2024.

U ponedjeljak 1. 7. 2024. šest učenika naše škole ušlo je u finale INA natječaja za izbor najboljih završnih radova u strukovnim školama u trogodišnjem ili četverogodišnjem programu strukovnog obrazovanja u sljedećim područjima: strojarstvo,  elektrotehnika i naftno rudarstvo.

Kriteriji za odabir najboljih završnih radova su bili:

1. završni rad: koncept, sadržaj, kreativnost, povezanost s poslovanjem INA Grupe
  2. prezentacija: koncept, sadržaj, kreativnost, prezentacijske vještine.

U finalu su postigli izvrstan uspjeh i osvojili nagrade u ukupnom iznosu od 2.100,00 eura!

Područje strojarstva:

1. mjesto (500 eura) – Antonio Krnjić – Komparativna analiza Otto i Diesel motora kroz izradu modela aditivnim tehnologijama (mentorica Lidija Samac)
  2. mjesto (350 eura) – Marko Pelesk – Motocikl  s lančanim prijenosom (mentorica Lidija Samac)
  3. mjesto (200 eura) Matija Kunek – Motocikl  s remenskim prijenosom (mentorica Lidija Samac)

Područje elektrotehnike:

1. mjesto (350 eura) – Ivan Vodošek – Zero turn kolica na elektro pogon (mentor Petar Rajaković)

Područje naftnog rudarstva:

1. mjesto (500 eura) – Ivona  Dandić – Priprema nafte za transport (mentorica Ozana Lucić Magdić)
  2. mjesto (200 eura) – Matija Tomac – Kontrola tlaka u bušotini (mentor Krešimir Skupnjak)

Čestitke učenicima!!!

Izvor: Lidija Samac, dipl.ing.strojarstva

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.