Datum objave: 24. siječnja 2024.

Projekt „Slikaj, snimaj, sve uštimaj!“ Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad

Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u sklopu financiranja rada s darovitim učenicima u osnovnim i srednjim školama u školskoj godini 2023./ 2024., odobrilo je sredstva za projekt „Slikaj, snimaj, sve uštimaj!“.

Cilj projekta omogućiti je darovitim učenicima da uz pomoć moderne opreme i prostora slobodno izražavaju svoje talente. Projekt će učenicima koji pohađaju fakultativni predmet Audiotehnologija i obrada zvuka omogućiti samostalno rabljenje razglasnih sustava i nastupe sa školskim bendom na školskim događanjima te isto tako povezati učenike s fakultativnog predmeta Istraživački tim koji će uz pomoć kvalitativnih i kvantitativnih istraživačkih metoda pratiti školska događanja i provoditi istraživanja o tekućoj problematici s kojom se u školi susrećemo.

Aktivnosti koje će se provoditi uključuju izradu priručnika, provedbu istraživanja, održavanje kvizova znanja, radionice obrade zvuka te nastupe školskog benda.

Sve provedene aktivnosti bit će objavljene i popraćene na društvenim mrežama škole, Instagram, Facebook i TikTok. Ako nas još ne pratite – zapratite nas i saznajte novosti.

Voditelji projekta su Lucija Labaš, profesorica društvene grupe predmeta uz suradnju s  pedagoginjama Doris Barišec i Anom Zoger te Vedran Berlan, profesor geografije.

Izvor: Lucija Labaš

Dani medijske pismenosti

Projekt  Dani medijske pismenosti  pokrenuli su  Agencija za elektroničke medije i Ured UNICEF-a za Hrvatsku 2018. godine. Projekt se provodi u suradnji s brojnim partnerima i  pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija te Ministarstva...