Datum objave: 30. travnja 2024.
Kategorija: Natjecanja | Vijesti

Tihana i Kristijan (1.i) sudjelovali su na 22.Intersteno svjetskom online natjecanju

U razdoblju od 18. ožujka do 26. travnja 2024. godine održavalo  se 22. Intersteno svjetsko online natjecanje u kompjutorskoj daktilografiji u organizaciji međunarodne federacije Intersteno. Natjecanje se provodi na 17 različitih jezika među kojima, od 2007. godine, i na hrvatskom jeziku. Svrha je ovog natjecanja, na kojem svake godine sudjeluje sve više natjecatelja iz cijelog svijeta, poticanje vještine korištenja tipkovnice, posebice animiranje mladih ljudi na zdravu konkurenciju s vršnjacima diljem svijeta. Svaki natjecatelj ima mogućnost u realnom vremenu usporediti svoje rezultate s drugim sudionicima iste dobne skupine i u sveukupnom plasmanu, kako na svom materinjem jeziku tako i na 17 stranih jezika.

Ocjenjivanje točnosti i brzine provodi se prema međunarodnim standardima. Natjecanje se sastoji od desetominutnog prijepisa teksta, koristeći poseban software, a za hrvatski jezik dostupan je putem Taki softwarea.

Dvije su vrste natjecanja: prijepis teksta na materinjem jeziku i višejezično natjecanje (mogućnost natjecanja na 2-17 registriranih stranih jezika na Taki softwareu).

Ove godine na svjetskom natjecanju  sudjelovalo je 184 škola, 254 nastavnika i 1214 učenika, a našu školu predstavljali su učenici 1.i razreda zanimanja komercijalist Tihana Benko i Kristijan Ivić koji su postigli 101. i 233. mjesto u svijetu.

Izvor: mr.sc. Jadranka Dorešić, dipl. oec., savjetnica

Obavijest – Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za školsku godinu 2024./2025.

Poštovani, Obavještavamo Vas da je dana 16.7.2024. Zagrebačka županija objavila Javni poziv za prijavu kandidata za izvršavanje poslova pomoćnika u nastavi/stručnog komunikacijskog posrednika u osnovnim i srednjim školama kojima je osnivač Zagrebačka županija za...

Ponos Šveara

Svečana podjela svjedodžbi maturantima bila je prilika za dodjelu nagrada Ponos Šveara. Nagrada se tradicionalno dodjeljuje maturantima za njihove uspjehe, trud i angažman na natjecanjima i drugim manifestacijama te opći uspjeh tijekom njihovog srednjoškolskog školovanja.